O Firmie

Witamy

Gospodarstwo Rolne Wysoka (GRW) to nowoczesne przedsiębiorstwo rolne. W okręgu Chojnice i Tuchola produkujemy na powierzchni ok. 1.100 ha - rzepak, pszenicę, jęczmień, kukurydzę a na kilku hektarach także soję. Od 1998 gospodarujemy na terenach dzierżawionych od ANR i kościoła katolickiego oraz na obszarze własnym. Od początku istnieje bardzo dobra współpraca kierownictwa i pracowników, której stała kontynuacja w znacznym stopniu przyczyniła się do sukcesu naszego przedsiębiorstwa.
Całość gleb na naszych terenach ukształtowała się w okresie epoki lodowcowej. Prawie na wszystkich powierzchniach znajdują się gleby klasy III- IV, piaski gliniaste - gliny piaszczyste, ph 6,4. Opady w ostatnich latach wynosiły 435 l/m² (2015) do 730 l/m² (2012).
Nie są one jednak optymalnie rozłożone. W miesiącach od kwietnia do czerwca mamy do czynienia z opadami w granicach 90 l/m² do 100 l/m², natomiast od 15 lipca do 15 września do 160 l/m². Duże znaczenie ma tu wydajność omłotu oraz suszenie.
Od roku 2005 konsekwentnie stosujemy uprawę bezorkową. Bezpośrednio po zbiorach obrabiamy ziemię płytko przy pomocy brony talerzowej lub ciężkiego głębosza. Po tym następują dwa przejazdy agregatem uprawowym – wzruszenie płytkie do 7 cm i głębokie do 24 cm.
GRW magazynuje całość zbiorów. W tym celu zainwestowaliśmy w nowoczesne, wydajne (80t/h) oczyszczalnie, suszarnie i magazyny o dużej pojemności. Wszystkie magazyny mogą być wentylowane. Produkty przeznaczone do sprzedaży przechowujemy w silosach przeładunkowych o pojemności ok. 100 t zboża / rzepaku.
Pszenicę głównie sprzedajemy do regionalnych młynów, ale obsługujemy także export we współpracy z międzynarodowymi dystrybutorami. Rzepak wprowadzamy na rynek poprzez polskie olejarnie w Szamotułach lub Sztumie.
GRW dysponuje nowoczesną, spełniającą wymagania zakładu, optymalnie dostosowaną techniką. Wymiana maszyn i urządzeń następuje sukcesywnie, tak abyśmy stale mieli do czynienia z nowoczesną, skuteczną techniką.
Od 2014 roku skupujemy od miejscowych rolników konsekwentnie rzepak, zboże oraz rośliny bobowate. Sprzedajemy je wraz z naszymi własnymi zbiorami.
Dzięki naszym zaangażowanym pracownikom, nowoczesnej skutecznej technice, dobrej współpracy z okolicznymi rolnikami oraz mieszkańcami, ścisłym kontaktom z administracją oraz instytucjami handlowymi rozwój naszego gospodarstwa będzie systematycznie kontynuowany.